Oficjalny blog Grzegorza Kubika

Wpisy

 • sobota, 29 maja 2010
 • piątek, 21 maja 2010
 • środa, 19 maja 2010
 • wtorek, 18 maja 2010
 • poniedziałek, 17 maja 2010
  • Mój blog dla Rawiczan

    

   „Miarą dojrzałości i wielkości jest stawanie się "maluczkim"
   i uznanie siebie za sługę wszystkich.”
   Jan Paweł II

    

    

   „Miarą dojrzałości i wielkości jest stawanie się "maluczkim"

   i uznanie siebie za sługę wszystkich.”

    

   Jan Paweł II

    

   Drodzy Czytelnicy!


   Jest maj. Za kilka miesięcy odbędą się wybory samorządowe, w których mam zamiar wystartować. Zakładam blog, który chcę uczynić platformą mojego kontaktu z mieszkańcami Gminy Rawicz. Blog nie ma być tylko tymczasowym miejscem, ale przede wszystkim szansą dla nas – dla mieszkańców Gminy Rawicz. Zakładam ten blog także po to, by wszyscy, którzy go czytają, mogli poznać moje spostrzeżenia, przemyślenia i propozycje dotyczące Naszej Gminy.


   Blog  będzie również miejscem, w którym będę dzielił się informacjami o mojej pracy samorządowej i społecznej, a także częściowo ze sfery osobistej. Zależy mi na kontakcie z każdym – niezależnie od poglądów. Myślę, że blog jest taką formą, która otworzy nam drogę do dialogu. Oczekuję od Was, że ten blog ma być nie tylko miejscem, w którym można będzie wyrazić swój pogląd na daną sprawę, ale przede wszystkim miejscem Waszych pomysłów. Cenne jest dla mnie zdanie moich rozmówców, dlatego zwracam się także z prośbą o konstruktywne wpisy dotyczące poruszanych kwestii. Głosy w dyskusji są niezwykle ważne, lecz jeśli ktoś zechce napisać do mnie bezpośrednio – proszę kierować wszelkie problemy lub zapytania na adres gkubik.rawicz@gmail.com.

   Wnikliwie zapoznam się z ciekawymi uwagami i propozycjami rozwiązań dotyczącymi funkcjonowania Gminy, i jednostek jej podległych, a także dotyczącymi warunków życia mieszkańców. Sądzę, że poprzez kontakt mailowy uda mi się nawiązać korespondencję z osobami, którym podobnie jak mi, zależy na tym, aby wysiłkiem wielu osób budować naszą „Małą Ojczyznę”, w której wszyscy razem żyjemy i zasługujemy na to, aby żyć coraz lepiej. Jedynie wspólnym wysiłkiem możemy dojść do wielu sukcesów i przezwyciężyć wiele niedogodności naszego życia.


   Decydując się 21 lat temu na to, aby zamieszkać w Rawiczu, porzuciłem pracę, mieszkanie i przyjechałem do nieznanego mi miasta.

   Przyjechałem do miasta, w którym znałem tylko kilka osób. Dzisiaj w żadnym calu nie żałuję tej decyzji, gdyż przez te 21 lat poznałem wielu wspaniałych ludzi, którzy okazali się życzliwi zarówno dla mnie, jak i dla całej mojej rodziny, a Rawicz stał się moim miastem.

   Chcąc odwdzięczyć się za serdeczność z jaką spotkałem się w Naszym mieście, postanowiłem w pewnym momencie zacząć udzielać się społecznie. Wspomniana na wstępie moja decyzja o kandydowaniu w wyborach o fotel burmistrza jest konsekwencją tego stanu.

   Patrzę na gminę jak na wielką rodzinę. Rodzinę, w której jedni wkładają do wspólnej kasy więcej, inni mniej. Nie wszyscy we wszystkim się ze sobą zgadzają, niektórych trzeba objąć opieką, a innym pomóc …. jak w rodzinie. Wszyscy jednak w tej rodzinie żyjemy i powinniśmy się o nią troszczyć. W tej rodzinie chcę być tym, który wsłuchuje się w głosy jej członków. Z odpowiedzialnością i po gospodarsku podchodzi do jej finansów, i jest tym, który jej służy: zarówno tym, co dla niej robi, jak i całą swoją osobą.

   Nie ukrywam, że bardzo liczę na współpracę z ludźmi młodymi, którzy zdecydowali się zostać w Rawiczu i związać swoje życie
   z tym pięknym miastem. Wiem, że młodość wiąże się z otwartym umysłem, odważnym myśleniem, energią i chęcią do działania, dlatego przyznaję, że tworząc tego bloga bardzo liczę na udział
   w nim osób młodych wiekiem, jak i duchem.

   Zachęcam do współpracy i konstruktywnego współtworzenia naszej „Małej Ojczyzny” jaką jest Gmina Rawicz.


   Pozdrawiam i liczę na współpracę!
   Grzegorz Kubik

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   gkubik
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 17 maja 2010 15:47