Oficjalny blog Grzegorza Kubika

Wpis

piątek, 03 stycznia 2014

Poszukiwanie inwestora. Burmistrz odsyła

Prezentuję treść pisma przekazanego burmistrzowi ws. zapytania o możliwości dla potencjalnego inwestora przed ostatnia gminną sesją. Inwestor przemysłowy poszukuje gruntów o powierzchni od 40 do 80 hektarów z dostępem do energii o mocy 60 MVA.

Szanowny Panie Burmistrzu,

zwracam się z pytaniem o warunki, jakie gmina mogłaby zaoferować dla potencjalnej firmy poszukującej gruntów pod działalność. Zanim jednak do tego przejdę, po raz kolejny sygnalizuję, że działania miasta są niezadawalające, mimo posiadania bardzo sprzyjających warunków, co udowodniono m.in. w 21 numerze „Życia Rawicza”. Rawicz jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów, zgodnie z twierdzeniem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. W związku z tym miasto powinno bez problemu „przyciągać” firmy, a Pan „przebierać” w ofertach. Dotychczasowe tłumaczenia nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości, ponieważ ani rzekoma „wschodnia obwodnica”, którą z jakiś przyczyn Pan forsuje, ani słowa o tym, że mamy niskie bezrobocie, co nie jest prawdą a zwykłą demagogią, nie stanowią podłoża faktycznego, niestety fatalnego, stanu miasta.  

Kilka miesięcy temu po raz kolejny sygnalizowałem na podstawie wskazówek ekspertów na nasze poważne braki, m.in. stronę internetową. Jednak do dziś nic w tej kwestii się nie zmieniło, a nawet tak podstawowa rzecz dyskwalifikuje nas w  ubieganiu się o inwestorów. Zwrócił na to uwagę także ekspert z PAIiIZ-u, co potwierdza stawiany przeze mnie wiele miesięcy temu zarzut.  

Obserwując opieszałość i brak wizji gospodarczej osób za to odpowiedzialnych, osobiście,
w miarę moich możliwości, staram się kontaktować z inwestorami lub firmami pośredniczącymi w ich poszukiwaniu. Tak było m.in. w kwestii Nestle, które początkowo uważał Pan za „wymysł”, a później w jednym z artykułów sam przyznał, że faktycznie firma poszukiwała gruntów o określonych rozmiarach.

W związku ze skierowanym do mnie zapytaniem ze strony firmy poszukującej gruntów dla inwestorów przekazuję do Pana pytanie odnośnie możliwości gminy Rawicz w tym zakresie. Otóż otrzymałem informację, że inwestor przemysłowy poszukuje gruntów o powierzchni od 40 do 80 hektarów z dostępem do energii o mocy  60 MVA. Mam świadomość, że dla naszej gminy kwestia udostępnienia takiego zaplecza energetycznego może być problemem, stąd zwracam się do Pana z zapytaniem, czy istnieje możliwość np. doprowadzenia takiej ilości energii, a jeśli tak, to w jakim czasie może to nastąpić i do których gruntów w naszej gminie? Proszę o szybką odpowiedź na wskazane przeze mnie kwestie.

Z poważaniem,

Grzegorz Kubik

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
gkubik
Czas publikacji:
piątek, 03 stycznia 2014 10:06

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • Gość boba napisał(a) z *.tktelekom.pl komentarz datowany na 2014/03/18 15:41:20:

    Do pana Kubika i Pawlowskiego.Dz isiaj w radiu podano wiadomosc ze firma Volkswagen poszukuje na terenie Wielkopolski terenu gdzie by mogla wybudowac nowa fabryke i rozpoczac produkcje nowego modelu samochodu,chca zatrudnic okolo 3tys.ludzi.Co panowie na to,moze cos wiedza w tym temacie?Watpie. Ale mozna sie wykazac,wybory beda wygrane przez nastepne 20 lat

Dodaj komentarz